Polowanie na wilki – Kanada, Alberta

Północna Alberta rości sobie prawa do jednych z największych i najcięższych wilków na świecie.

CHARAKTERYSTYKA PAKIETU
Nasi partnerzy to specjaliści od tropienia wilków, którzy przywiązują wagę do szczegółów, co skutkuje wynikami przekraczającymi ponad 70% przy strzałach w świetle dziennym z odległości około 250 metrów.
Koncentrujemy się na jednym, dużym, pięknym wilku, ale każdy myśliwy może zapolować na kolejnego, bez dodatkowej opłaty za trofeum. Polujemy w miesiącach zimowych z przynętą, podczas rui lub cyklu lęgowego.

CZAS TRWANIA – 6 profesjonalnie prowadzonych dni polowania
NAJLEPSZY CZAS – od połowy grudnia do marca
STATUS PRZYRODY – dzika zwierzyna wolno-żyjąca, rdzenna

CENNIK
– Zimowe polowanie na wilka na przynętę:
6 pełnych dni, 2 x 1 wyjście z przewodnikiem, 1 wilk, grudzień – marzec = 7500 USD
– Polowanie COMBO na wilka i jelenie wirgilijskie
10 dni, 2 x 1 wyjście z przewodnikiem, 1 wilk, 1 jeleń, listopad = 8’500 USD
– Polowanie COMBO na wilka i żubra:
10 dni, 2 x wyjście z przewodnikiem, 1 wilk, 1 żubr, marzec = 14’000 USD

CENA ZAWIERA:
– transport, odbiór i dowóz, na lotnisko w obie strony z High Level, Alberta,
– posiłki i noclegi
– profesjonalnych, lokalnych przewodników, wyjścia 2 x dziennie
– transport – pickup, skuter
– wypożyczenie broni i amunicji
– podstawowa preparacja trofeum – czaszka i przygotowanie skóry dla preparatora
– dodatkowa szansa na wilka lub kojota bez opłat za trofea

CENA NIE ZAWIERA
– 5% rządowego podatku od sprzedaży (GST)
– podróży do docelowego miasta Edmonton, Grand Prairie lub High Level, Alberta
– posiłków oraz zakwaterowania przed i po polowaniu
– wynajmu pojazdów
– licencji myśliwskiej na wilka/kojota, około 100 USD, w przypadku rezerwacji z jeleniami – licencja około 250 USD
– napiwków dla przewodników oraz personelu
– zezwolenia CITES oraz preparatora i eksportu trofeów,
– wycieczek turystycznych, zakupów, pamiątek, alkoholu

DODATKOWE INFORMACJE
– dodatkowe dni polowania – generalnie niedostępne
– osoby towarzyszące / obserwatorzy – niezalecani
– licencja na wilka, 100 USD, na jelenia 250 USD – płatne po przyjeździe
– licencja na żubry i kojoty – niewymagana, brak opłaty za trofeum

MIASTO DOCELOWE
Myśliwi mogą być zakwaterowani w jednym z trzech miast w Albercie: Edmonton (+ 7 godzin jazdy), Grand Prairie (+3 godziny jazdy) lub High Level, gdzie wliczony jest odbiór i dowóz na lotnisko.
TRANSFERY LOTNISKOWE
Organizator pokrywa odbiór z lotniska, tylko z High Level, transfer z Edmonton lub Grand Prairie nie jest wliczony w cenie, rekomendowany jest wynajem pojazdu.
INFORMACJE SPECJALNE:
Wymagany jest ważny paszport oraz brak wykroczeń kryminalnych.

TYPOWY DZIEŃ I TAKTYKA
Przybycie do obozu, zakwaterowanie, wykupienie licencji. Obfite śniadanie, później myśliwi otrzymują lunch pakiet, który zabierają ze sobą. Przewodnicy towarzyszą myśliwym na skuterach śnieżnych, transportują do przygotowanych stanowisk, mniej więcej pól godziny po świcie. Stanowiska są wykonane ze sklejki, wyłożone wykładziną, posiadają obrotowe krzesło, grzejniki, przesuwne okna, podpórki, co zapewnia idealne warunki do oddania strzału. Stanowiska są usytuowane na wzgórzach, w najbardziej odległych zaułkach, oferując widok na drzewa, stos przynęty z resztek zabitych na drogach jeleni i łosi. Im dłużej myśliwi pozostaną na stanowiskach i lepiej zapoznają się z krajobrazem, śladami wilków, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu.  Myśliwy musi zachować cisze, być skoncentrowany i czujny. Nie należy oczekiwać, że telefon lub elektronika wytrzymają cały dzień na mrozie. Ponadto, co kilka minut dobrze jest obserwować otoczenie. Wilki mogą pojawić się nagle, pojedynczo lub w stadzie. Na tym obszarze obserwuje się wszystkie warianty kolorystyczne, najbardziej rozpowszechnione są wilki szare, spore ilości wilków białych i czarnych, najmniej powszechne rdzawoczerwone. Zazwyczaj strzał pada z odległości 250 – 300 metrów. Pod koniec każdego dnia następuje powrót do domku na obfitą kolacje, gdzie omawia się plany na kolejny dzień.

KLIMAT I KRAJOBRAZ
Zimowe polowania przeprowadzane są w dziczy Lasu Północnego Alberty, który jest rozległy i gęsty, składa się głownie ze świerka, tamaraku, sosny, topoli, brzozy. Jest wiele małych jezior i terenów podmokłych.
Typowa pogoda w czasie polowania na wilki w Północnej Albercie jest bardzo zimna, temperatura od około – 20C, do – 30/40C.

POSIŁKI I ZAKWATEROWANIE
Po długim, zimnym dniu, oferujemy zakwaterowanie w dwóch wariantach. Głowna chata/ gospodarstwo, które może pomieścić do 4 myśliwych, to osobny domek, wyposażony w łazienkę, lodówkę, część wypoczynkową. Posiłki serwowane są w sąsiednim domu z dostępem do internetu, telewizją satelitarną i innymi udogodnieniami. Kolejna opcja to obóz mieszczący się 3 godziny na północ od głównej siedziby, jest to myśliwska chatka na kołach lub domek na obrzeżach lokalnej społeczności.

SUGESTIE DOTYCZĄCE SPRZĘTU
Poza specjalistycznym sprzętem przeznaczonym do precyzyjnego strzelania w niskich temperaturach, lista wyposażenia jest standardowa: ciepłe skarpety, buty, koc, rękawice, ocieplacze na szyje lub kominiarki, futrzane czapki, gogle na przejażdżki skuterem śnieżnym, Inne przydatne przedmioty to podgrzewane kamizelki, wkładki do butów, podgrzewacze do rąk. Dobry dalmierz, dwójnóg, trójnóg, które są bardzo przydatne na stanowiskach, karabiny kalibru .270Cal/6mm+, wysokiej jakości luneta, miękki futerał to zalecane przedmioty.