Polowanie na łosie – Kanada

Ten obszar jest domem dla najgęstszej populacji łosi na świecie. Indywidualne podprowadzanie oraz loty czarterowe oferują doskonałe możliwości do pozyskania ponad 40 calowego łosia.

CHARAKTERYSTYKA PAKIETU

Bez wątpienia jeden z najbardziej cenionych i najpopularniejszych pakietów na legendarnej wyspie Nowej Funlandii. Wprowadzona w 1904 roku „Skała” obecnie posiada najgęstszą populację łosia na ziemi. Z pomocą wykwalifikowanych przewodników szanse polowania na ponad 40 calowe łosie są przez cały rok. Nasz przewodnik posiada oraz osobiście pilotuje samoloty wodne, co umożliwia mu dostęp do odległych zakątków tego obszernego terenu, dzięki temu nie ma osób trzecich, a myśliwi mają świetną logistykę i ekspertów. Na terenie zachodniego wybrzeża i centralnego wnętrza Nowej Funlandii są dziesiątki stanowisk i łowisk do wyboru. Polowania „fly – out” w odległe tereny, są włączone w standardowe dni polowań.

Stanowiska łowieckie są przeznaczone dla grup składających się z 3 osób (maksymalnie 4). Zarówno polowania „fly – out”, jak i specjalne polowania trofeowe odbywające się na prastarych terenach parków prowincjonalnych cieszą się znakomitymi wynikami. Polowania są często przeprowadzane z obozów namiotowych, wyposażonych w agregaty prądotwórcze oraz obejmują bezpłatne loty czarterowe. Polowania na łosie trwają od połowy września do polowy listopada i możliwe jest połączenie z polowaniem na czarne niedźwiedzie oraz karibu jednak licencje są ściśle limitowane. Jeśli szukasz sprawdzonego polowania wysokiej jakości, ze wspaniałymi wynikami – właśnie je znalazłeś.

CZAS TRWANIA – 6 dni polowania, 6 nocy,

POZIOM FIZYCZNY – średni

NAJLEPSZY CZAS –  od połowy września do połowy listopada

STATUS PRZYRODY – dzika, zwierzyna wolno żyjąca, oraz sprowadzona w 1904 roku

 

CENNIK

 • Polowanie – 6 dni z podprowadzającym, 1 x łoś, wrzesień – listopad = 10’000 USD
 • Polowanie” 6 dni z podprowadzającym, 1 łoś – mocne trofeum, wrzesień – listopad = 15’000 USD
 • Polowania pakietowe, 12 dni z podprowadzającym 1 x łoś i 1 x karibu, 1 x black bear , wrzesień – listopad = 44000 USD

CENA ZAWIERA:

 • transfer z lotniska do hotelu w obie strony
 • loty czarterowe w obie strony
 • posiłki i noclegi w czasie polowania
 • opieka profesjonalnego przewodnika 1×1
 • każdy transport podczas polowania
 • podstawowa preparacja czaszki oraz skóry
 • pakowanie, dostarczenie mięsa, oraz poroża

CENA NIE ZAWIERA

 • 15% podatku rządowego(GST)
 • podróży do miast docelowych
 • zakwaterowania oraz posiłków przed i po polowaniu
 • napiwków dla przewodników oraz personelu
 • preparatora, rzeźni, eksportu mięsa
 • turystyki oraz zakupów o charakterze osobistym (alkohol, pamiątki)

DODATKOWE INFORMACJE

 • dodatkowe dni polowania: 3500 USD za 6 dni
 • pobyt osób towarzyszących/ obserwatorów 3500 USD za 6 dni
 • wypożyczenie broni ( jeśli wymagane) – 300 USD
 • licencja na łosia we wschodniej Kanadzie – 502 USD
 • Licencja na karibu – 675 USD
 • licencja na czarnego niedźwiedzia – 150 USD

 

MIASTO DOCELOWE

Myśliwi proszeni są o przybycie do Deer Lake, Gander lub St Johns Newfoundland. Obszary łowieckie są dostępne tylko dla samolotów wodnych.

 

SUGESTIE DOTYCZĄCE PODRÓŻY

St Johns jest łatwo dostępne z różnych lotnisk w USA, a do miast Gender i Deer Lake można się dostać z St Janhns, Montrealu lub innych głownych lotnisk w USA.

TRANSFERY LOTNISKOWE

Organizator pokrywa odbiór z lotniska, jest to zawarte w pakiecie, jaki i loty na łowiska łosi.

INFORMACJE SPECJALNE:

Wymagany jest ważny paszport oraz do niektórych miejsc wizy lub szczepienia.

TYPOWY DZIEŃ I TAKTYKA

Przyjazd do miasta docelowego i udanie się do albo do hotelu albo do bazy samolotów wodnych. Kolejnego dnie, myśliwi przylatują do łowiska łosi i jeśli pogoda sprzyja, często możliwe jest dodatkowe pół dnia polowania lub obejście terenu. Większość łowisk ma kucharza, jeśli nie – przewodnicy są zaznajomieni z kuchnią. Następny ranek zaczyna się wcześnie. Po obfitym śniadaniu, o świcie myśliwi udają się do punktów obserwacyjnych. Kiedy słońce odsłania krajobraz to najlepszy czas, po wejściu na niewielkie szczyty można zauważyć łosie, niedźwiedzie lub karibu. Do niektórych obszarów można dopłynąć łodzią, spodziewajcie się także sporej ilości spacerów. Teren może być czasami trudny do manewrowania, torfowiska, przeprawy przez strumienie, pola głazów, obszary z karłowatym świerkiem.

Aktywnie śledzimy łosie używając przywoływania razem ze swoim przewodnikiem, Pokonujemy tereny łodzią, miej oczy dookoła głowy, skrupulatnie obserwuj, gdyż prawie każdego dnia można spotkać wiele łosi, za wyjątkiem wietrznych lub gorących dni. Niektóre byki łatwiej zwabić niż inne, więc razem z przewodnikiem można podejść walączące osobniki. Przywoływanie może często przyciągnąć „zakochanego” byka i będzie podążał w waszym kierunku. O ile pogoda dopisuje, spodziewamy się, że każdego ranka spakujemy lunch i będziemy cieszyć się polowaniem cały dzień. Warto obserwować naturę nawet w czasie jedzenia, nie przestawaj polować dopóki słońce jest na niebie. O zmierzchu wracamy do obozu, odpoczywamy i wymieniamy się doświadczeniami z przyjaciółmi oraz omawiamy plan na kolejny dzień z przewodnikiem. Dni się powtarzają dopóki nie będzie pięknego byka na ziemi. Strzały są oddawane w promieniu 200 metrów, czasem wyciągamy upolowaną zwierzynę quadem, łodzią lub wzywamy helikopter, w zależności od tego, gdzie pozyskamy łosia. Po polowaniu zostaniesz odwieziony do miasta docelowego i będziesz mógł złapać lot do domu.

KLIMAT I KRAJOBRAZ

Nowa Funlandia może być surowa i nierówna, to kompozycja małych jezior i gór, teren uzupełniają torfowiska. Doliny rzeczne są poprzecinane olchami, brzozami i topolami, są również lasy iglaste głownie z czarnym świerkiem. Pola głazów nadwyrężają kostki, ale po zdobyciu szczytu, zapewniają najlepszy trekking. Może być to mokry krajobraz, poranki są zroszone, mroźne, z mgła – klasyczna pogoda jesienna północnego Atlantyku. Może być deszczowo, mogą być porywy silnych wiatrów; śnieg oraz przymrozki są rzadkością do późnego sezonu. Zwierzyna jest do tego przyzwyczajona, wy także musicie mieć to na uwadze. Możesz sprawdzić warunki pogodowe na Wikipedni, która w sekcji „klimat” pokazuje trendy pogodowe dla każdego miasta na świecie.

POSIŁKI I ZAKWATEROWANIE

Przewodnicy mają wiele opcji zakwaterowania, nie sposób wszystkie opisać, są rustykalne chaty, jak i luksusowe domy. Wszystkie mają prąd z generatora, większość ma kucharza oraz telefon. Łazienki są w niektórych domach, możemy też spotkać przybudówki. Czasami myśliwi mają własny pokój, czasami dzielą go z innym myśliwym. Podczas polowań trofeowych warunki są bardziej spartańskie. Namioty na podwyższonych drewnianych podłogach, piece na gaz, agregaty prądotwórcze, łóżka. Są bardzo wygodne jak na warunki namiotowe. Żaden myśliwy nie będzie głodny, zapewniamy lokalne specjalności. Często są to świeże dorsze, steki z łososia, szynki wieprzowe i wołowe, małże i homary, podawane z warzywami korzennymi, bułkami lub ryżem i sałatką oraz domowymi deserami. Śniadania to naleśniki, gofry, tosty, kawa, soki, jajka, bekon, kiełbaski, na lunch spodziewaj się kanapek, batoników, ciast, konserw mięsnych lub rybnych.

SUGESTIE DOTYCZĄCE SPRZĘTU

Na te polowanie musisz przygotować więcej wyposażenia, przenośnią lunetę obserwacyjną, lornetkę, dalmierz, wodoodporne buty, odzież wielowarstwową, przeciwdeszczową, czapkę, rękawiczki, kijki trekkingowe, miękki futerał na broń (na czarter lotniczy), ręczniki, śpiwór i poduszkę. Pomarańowa odzież myśliwska nie jest wymagana.