Polowanie na Javan Rusa/ Sambar Sundajski – Nowa Kaledonia

Nowa Kaledonia: Javan Rusa Deer/ Sambar Sundajski

Wzdłuż wybrzeża Morza Koralowego, zobaczysz oszałamiającą liczbę jeleni jawajskich w czasie rykowiska; to jedno z najlepszych miejsc na świecie, gdzie jelenie są na wolnym wybiegu.

 

CHARAKTERYSTYKA PAKIETU

W odizolowanym zakątku Oceanu Spokojnego, otoczona rafą koralową, leży geologicznie starożytna i tajemnicza wyspa Nowa Kaledonia. Wyspa w subtropikalnym klimacie Melanezji, która sprawia, że zastanawiasz się dlaczego tam nie mieszkasz. Wyspa szczyci się kwitnącą populacją byków jawajskich. Kilkadziesiąt jeleni zostało sprowadzonych na wyspę w XIX wieku jako dar króla Jawy. Populacja jeleni musi być odpowiednio zarządzana, inicjatywa obejmuje całą wyspę, mając na celu zrównoważony rozwój oraz maksymalne trofea. Ulepszenia lasów i pastwisk są widoczne, a jelenie, u których długość odnogi poroża sięga 32 cali są liczne. Każdego dnia w trakcie polowań możesz zobaczyć kilkaset do tysiąca ryczących byków. Nie ma limitu, a większość myśliwych odjeżdża z dwoma trofeami, w bonusie dodawany jest dziki indyk. Pogoda jest zawsze piękna, mieszkanka kuchni i kultury cudowna, a rafy najpiękniejsze na świecie. Zachęcamy do skorzystania z różnych przygód na wyspie przed i po polowaniu, dostępne są  wędkarstwo, nurkowanie, a 5- gwiazdowy Sheraton Resort znajduje się niecałą godzinę od łowiska. Istnieje możliwość zorganizowania wycieczek z przewodnikiem,

To spełnienie marzeń myśliwych, bez problemu można sprowadzić własną broń lub skorzystać z bezpłatnie dostarczanej broni. Populacja jeleni Javan Rusa jest wolna od chorób i niesklasyfikowana w CITES dzięki czemu można je bezproblemowo eksportować do większość państw dzięki pozwoleniu na import. Myśliwi przylatują do domów z trofeami jako bagaż rejestrowany, unikając kosztów wysyłki. Poroża są gotowane i poddawane czyszczeniu, a skóry solone i pakowane do domu. Świadectwa weterynaryjne są zabezpieczone na lotnisku przed odprawą. Można skorzystać z ofert turystycznych na najtańsze bilety lotnicze. Chociaż jest to długa podróż, ten wyjątkowy cel jest tego warty.

 

CZAS TRWANIA – 5 dni polowań, 2 x 1,

POZIOM FIZYCZNY – łatwy

NAJLEPSZY CZAS –  od połowy lipca do początku września

STATUS PRZYRODY – dzikie, wolno – biegające, oraz sprowadzone

 

CENNIK

5 pełnych dni z przewodnikiem 2×1, 1 jeleń jawajski, lipiec – wrzesień = 9000$

 

CENA ZAWIERA:

 • transfer z lotniska do hotelu w obie strony
 • dwujęzyczny pilot (język angielski, francuski) nadzorujący polowanie
 • przewodnik 2×1
 • wszystkie pozwolenia i licencje i opłaty za trofea bez względu na rozmiar
 • posiłki i noclegi w czasie polowania
 • opieka profesjonalnego przewodnika 1×1
 • transport podczas polowania
 • wypożyczenie karabinu oraz amunicji
 • preparacja czaszki oraz skóry
 • bonus w postaci dzikiego indyka
 • pomoc w imporcie broni, świadectwach weterynaryjnych na lotnisku

 

CENA NIE ZAWIERA

 • podróży na międzynarodowe lotnisko La Tontouta w pobliżu Noumea w Nowej Kaledonii
 • zakwaterowania oraz posiłków przed i po polowaniu
 • napiwków dla przewodników oraz personelu
 • eksportu trofeów jako dodatkowy bagaż
 • opłaty za dodatkowe trofea
 • turystyki oraz zakupów o charakterze osobistym (alkohol, pamiątki)

 

DODATKOWE INFORMACJE

 • dodatkowe dni polowania: 600 USD za dodatkowy dzień
 • pobyt osób towarzyszących/ obserwatorów 2800 USD
 • opłata za trofea dodatkowe: jeleń jawajski (nie ma limitu rozmiaru) = 3500 USD , indyk południowo pacyficzny = 550 USD
 • wędkarstwo rafowe, lagunowe lub przybrzeżne – dzienny czarter 700-1200 USD (dla max.4 osób)

MIASTO DOCELOWE

Myśliwi proszeni są o przybycie na między narodowe lotnisko La Tontouta na północ od Noumea w Nowej Kaledonii, gdzie zostaną powitani przez przewodników. Obszary łowieckie oddalone są 2 godziny jazdy na północ od Noumea.

 

SUGESTIE DOTYCZĄCE PODRÓŻY

Do Noumea można się dostać przez Australię lub Nową Zelandię, odpowiednio Sydney, Melbourne i Auckland.

TRANSFERY LOTNISKOWE

Organizator pokrywa transfer lotniskowy oraz między obszarami łowieckimi,

INFORMACJE SPECJALNE:

Wymagany jest ważny paszport, wizy nie są wymagane.

 

TYPOWY DZIEŃ I TAKTYKA

Spotykasz się ze swoim przewodnikiem na lotnisku La Tontouta i jedziecie 2 godziny na północ do różnych obszarów łowieckich położonych wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy. Zakwaterowanie jest albo w domku, który jest szeregiem budynków gospodarczych w agroturystyce, albo w zacisznej willi z posiłkami cateringowymi. Czas na smaczną kolację i wyciszenie się wieczorem. Większość myśliwych słyszy ryk jeleni jawajskich gdy wysiadają z pojazdu na miejscu polowania. Ustaw się w miejscu widokowym o świcie i oceń jelenie w poszczególnej dolinie. Największe zagęszczenie jeleni jest w przybrzeżnych lasach, jednak największe pochodzą z obszarów podgórskich. Polujemy do południa, następnie masz czas na szybką drzemkę i lunch, później jest kolejne polowanie do zmierzchu. Przewodnicy szukają starych, ciężkich jeleni z porożami bez uszkodzeń. Typowe strzały padają z odległości 150 do 300 metrów Czasami jeleni jest zbyt dużo by podejść bliżej, idealny scenariusz dla myśliwych strzelających z dużej odległości. Myśliwi mogą celować do każdego zaobserwowanego jelenia. Trofea zostaną wygotowane i oczyszczone, skóry są skrupulatnie oczyszczane i solone na sucho zgodnie z wymogami linii lotniczych i zasad importu, dzięki czemu myśliwi mogą wrócić do domu z jeleniem jako bagażem rejestrowanym,

Po upolowaniu jelenia, możesz polować na dzikiego indyka, a jeśli chcesz wcześniej opuścić łowisko, można zorganizować różne opcje turystyczne, w tym wycieczki do miasta, łowienie ryb, nurkowanie, polowanie podwodne. Myśliwych zachęcamy do zabrania sprzętu nurkowego, rafa zapiera dech w piersiach i jest ogromną atrakcją regionu. Proponujemy aby rozważyć wakacje na wyspie przed lub po polowaniu. Idealna opcja dla obserwatorów.

KLIMAT I KRAJOBRAZ

Nowa Kaledonia to semi tropikalny obszar wyspiarski w Melanezji, o długości 400 mil i szerokości 40 mil, otoczony drugą co do wielkości rafą koralową na świecie, która tworzy największą lagunę na świecie. Wyjątkowy zakątek świata, który znajduje się na liście UNESCO. Część wyspy to starożytny kawałek skorupy kontynentalnej, oraz część nowsza uformowana przez wulkan, jak większość wysp na Południowym Pacyfiku, wzdłuż całej wyspy biegnie pasmo gór, a wschodnie zbocza pokrywa bujny las. Zachodnie wybrzeże to bardziej suche siedliska przypominające sawannę ze stromymi wąwozami. Tutaj jest większość polowań na jelenie. Rzeki otoczone lasami to doskonałe korytarze łączące góry z brzegiem, gdzie występują stada jeleni.

Ze względu na specyfikę położenia wyspy, nie ma tutaj krokodyli, jadowitych węzy ani pająków. Jelenie jawajskie  to najliczniejsze ssaki, następnie dzikie świnie, psy i koty. Jest też szeroka gama ptaków, jedynych na świecie, np. nielot Cagou lub Kagu, który jest symbolem narodowym. Występują tutaj największe, jedyne na świecie gekony czubate. Rafa koralowa to zupełnie inny wymiar, oszałamiająca ilość życia i koloru oraz tysiące współistniejących gatunków.

Rykowisko jeleni jawajskich trwa od połowy lipca do początku września, wtedy pogoda jest prawie zawsze ładna. Od czasu do czasu lekki deszcz lub wietrzne popołudnia, ale ogólnie słonecznie i ciepło. Podczas polowania rano i wieczorem lekki sweter i spodnie a w dzień T-shirt szorty i klapki.

POSIŁKI I ZAKWATEROWANIE

Zatrzymasz się w jednym z dwóch rodzajów zakwaterowania, w zależności od obszaru łowieckiego w danym tygodniu. Przed lub po polowaniu, możesz zdecydować się na pobyt w luksusowym kurorcie przy plaży ze wszystkimi wygodami i atrakcjami, od gry w golfa, po wycieczki łodzią ze szklanym dnem po rafie. Noclegi w większości przypadków zapewniają prywatność dzięki osobnym sypialniom i łazienkom, Wi – Fi, wspólny salon i posiłki z cateringu. Jedzenie jest wspaniałe, połączenie francuskich i zachodnioeuropejskich wpływów kulinarnych oraz lokalne składniki z Południowego Pacyfiku. Możesz się spodziewać świeżego tuńczyka, krewetek, skorupiaków oraz orzechów kokosowych. Śniadania są lekkie i szybkie: tosty, kawa, płatki zbożowe, sok, rogalik, ciasto. Obiady są albo na obszarze łowiska lub w miejscu zakwaterowania, pieczywo francuskie, kiełbaski, szynka, różne pasztety, dobre sery, owoce, woda. Na kolację możesz skosztować grillowanej jagnięciny, kotletów wieprzowych i wołowych, steków z jeleni, smażonych ryb oraz owoców morza, podawane są również ryż i sałatki, chleb, wędliny, sery.

SUGESTIE DOTYCZĄCE SPRZĘTU

To polowanie wymaga podstawowego wyposażenia, plecak, lornetka 10x, dalmierz, wygodne buty, odzież przeciwdeszczowa, lekki sweter, latarka czołowa, nóż do skórowania, rękawiczki lateksowe, okulary przeciwsłoneczne, aparat. Jeśłi chcesz cieszyć się rafą, zalecamy lunetę obserwacyjną i sprzęt do snorkelingu. Aby ułatwić pakowanie i transport poroża myśliwi powinni mieć stare poszewki, wąż ogrodowy na końcówki poroża, folię bąbelkową.