Polowanie na dzikie indyki – Kanada, Ontario

Na celowniku największe i najcięższe indyki na kontynencie.

CHARAKTERYSTYKA PAKIETU
Jeśli wiosenne polowania na indyki są bliskie waszym sercom, spróbujcie polowania na najcięższe dzikie indyki w Ameryce Północnej, z naszym unikatowym pakietem w Ontario, w Kanadzie. Jako że lokalne dzikie indyki wyginęły w czasach kolonialnych, sprowadzono je ponownie w latach 80- tych, w szczególności z okolic Michigan i północnej części stanu Nowy York. Dzięki świetnemu zarządzaniu, trzy dekady później, setki tysięcy dzikich indyków wędruje po lasach i polach południowego i wschodniego Ontario. Jest to wspaniały sukces osiągnięty przez lokalnych myśliwych oraz organizacje łowieckie. Ze względu na surowe zimy, ptaki nie wędrują na północ i dobrze rozwijają się na tych terenach. Ontario szczyci się największymi dzikimi indykami na kontynencie,

Polowania przeprowadzane są we wiosennym okresie lęgowym kiedy ich aktywność jest największa. Każdy myśliwy może zapolować na dwa indyki, w polowaniu towarzyszy mu profesjonalny przewodnik. Polowania, w większości odbywają się na terenach prywatnych, a efektywne wabienie daje skuteczność na poziomie 100%. Pogoda jest ładna, koszty przystępne, prosta logistyka, a ptaków mnóstwo. Możemy zakwaterować do 4 myśliwych tygodniowo, ale bardzo często jest 2, 3 myśliwych aby skupić się na jakości pakietu all-inclusive. W ramach zwiedzania możliwe są krótkie przejazdy do Toronto i wodospadu Niagara. Jeśli nie masz na to ochoty, zrelaksuj się i ciesz polowaniem na światowej klasy indyki.

CZAS TRWANIA – 3 dni polowania z przewodnikiem
POZIOM FIZYCZNY – łatwy
NAJLEPSZY CZAS – koniec kwietnia do końca maja
STATUS PRZYRODY – dzikie oraz sprowadzona w latach 80-tych.

CENNIK
– Wiosenne polowanie na indyki – 3 dni polowań z przewodnikiem, 2 x dziki indyk, kwiecień – maj = 2800 USD

CENA ZAWIERA:
– transfer z lotniska Pearson`s Intl Airport w Toronto do hotelu
– 13 % rządowy podatek od sprzedaży (GST)
– posiłki i noclegi w czasie polowania
– opieka profesjonalnego przewodnika 2×1, lub lokalny przewodnik 1×1
– transport podczas polowania
– wypożyczenie broni i amunicji
– podstawowa preparacja mięsa i trofeum

CENA NIE ZAWIERA
– podróży do Toronto
– zakwaterowania oraz posiłków przed i po polowaniu
– licencji dla nierezydentów oraz na drobną zwierzynę (ok. 160 CDN)
– napiwków dla przewodników oraz personelu
– eksportu mięsa/ trofeów
– turystyki oraz zakupów o charakterze osobistym (alkohol, pamiątki)
– po przyjeździe należy zakupić licencje na indyki Ontario Wild Turkey ( 2 x po około 50 CDN za sztukę)

DODATKOWE INFORMACJE
– dodatkowe dni polowania: 300 USD za dzień
– pobyt osób towarzyszących/ obserwatorów 200 USD/ dzień

MIASTO DOCELOWE
Polowanie odbywa się w pobliżu London Ontario. Myśliwi są proszeni o przybycie na Pearson Intl Airport w Toronto, gdzie zostaną powitani. Łowisko znajduje się około 1,5 do 2 godzin na południowy zachód od Toronto

SUGESTIE DOTYCZĄCE PODRÓŻY
Pearson`s Intl Airport w Toronto jest międzynarodowym lotniskiem.
TRANSFERY LOTNISKOWE
Organizator pokrywa odbiór z lotniska, jest to zawarte w pakiecie.
INFORMACJE SPECJALNE:
Wymagany jest ważny paszport oraz do niektórych miejsc wizy lub szczepienia.

TYPOWY DZIEŃ I TAKTYKA
Zaczynamy od zakupu licencji, a następnie możemy udać się na wieczorny spacer zobaczyć indyki. Następnie mamy okazję cieszyć się smacznym obiadem i odpoczynkiem. Wcześnie rano będziesz wiedział ze jesteś we właściwym miejscu gdyż indyki zaczynają głośno odlatywać ze swoich kryjówek. Ich gardłowe dźwięki zdradzają lokalizację i wzbudzają podekscytowanie zbliżającą się przygodą.
Będziesz polował razem ze swoim lokalnym przewodnikiem, dzięki gamie wskazówek będziesz w stanie zwabić agresywne, zakochane indyki Tom. Wykorzystuje się wabik oraz przywoływanie, możesz spędzić poranek na zabawie z tymi ptakami. Ponieważ polowania na indyki zaczynają się z początkiem sezonu, nasi myśliwi mogą doświadczyć niesamowitej atmosfery. Później jest przerwa na lunch, na który wracamy do domu, jedziemy do restauracji lub mamy ze sobą jeśli sytuacja wymaga aby zostać w terenie.
Mimo tego że w twojej kieszeni znajduje się pozwolenie na dwa indyki, prawo Ontario zakłada, że można zabić tylko jednego dzikiego indyka na dzień. To pozwala cieszyć się tym niesamowitym doświadczeniem również kolejnego dnia. Godziny polowań trwają do 19 każdego wieczora, więc jeśli nie uda Ci się zakupić licencji pierwszego dnia rano, twoją misją będzie jedynie obejrzenie kryjówek indyków, ale ciesz się myślą że kolejnego dnia będziesz dokładnie wiedział gdzie są.

KLIMAT I KRAJOBRAZ
Południowe Ontario to teren płaski i żyzny, zdominowany przez grunty rolne z przewagą kukurydzy, soi, pszenicy, słonecznika i rzepaku. Kilka rzek przecina ten krajobraz dzięki czemu wąwozy są zalesione. Takie gatunki twardego drewna jak klon, dąb czerwony, buk, orzech czarny i jesion biały są tutaj rozpowszechnione. Ogólnie siedliska dzikiego indyka to tereny fizycznie łatwe.
Pogoda o tej porze roku jest przyjemna, to piękny czas na wyjazd. Możesz się spodziewać chłodniejszych poranków, ale gdy słońce pojawi się na niebie, szybko się ogrzejesz. Późniejszy sezon jest cieplejszy, drzewa bardziej porośnięte, co zapewnia osłonę myśliwym, wcześniej drzewa i krzewy są gołe po zimie. Deszcz nie jest powszechny, podobnie jak komary, ale dobrze przygotować się na jedno i drugie. Możesz sprawdzić trendy pogodowe na Wikipedii, która w sekcji „klimat” pokazuje historię pogody dla każdego miasta na świecie.

POSIŁKI I ZAKWATEROWANIE
Jest to polowanie 3 dniowe z 4 noclegami. Myśliwi zazwyczaj zatrzymują się z pensjonacie położonym na wiejskiej farmie z widokiem na prywatną dolinę. Polowania odbywają się około 20, 30 minut drogi od miejsca zakwaterowania. Każdy myśliwy ma pokój z jednym lub dwoma łóżkami, prywatne wejście, łazienkę, Wi- Fi. Jeśli chciałbyś pobiegać z rana, wokół farm znajdują się szlaki, historyczne spa, oraz brzeg jeziora Eire.
Na śniadanie typu kontynentalnego oraz branch serwowane są: domowe pieczywo, jogurt, musli, świeże owoce, płatki zbożowe, babeczki, sery, wędliny. Lunch będzie zapakowany lub podawany w restauracji. Kolacje podawane są w domu, są to wykwintne hamburgery, żeberka, kotlety jagnięce, polędwiczki wieprzowe, grillowany łosoś, przystawki desery. Tutaj nikt nie głoduje. Możesz także przywieść własne wino, piwo lub likier.

SUGESTIE DOTYCZĄCE SPRZĘTU
Te polowanie wymaga podstawowego wyposażenia. Plecak, lornetka 10x, dalmierz, wygodne buty, odzież przeciwdeszczowa, okulary przeciwsłoneczne oraz aparat – to wszystko co potrzebujesz,