Polowanie na czarne niedźwiedzie – Kanada, Manitoba

Region Interlake w Manitobie słynie z największych czarnych niedźwiedzi w kraju. Rozwijają się one na obrzeżach lasu a trofea są rekordowo wielkie. Wiosna lub jesień, strzelanie z łuku lub strzelby, a także połącznie wędkarstwa oraz polowania na ptactwo wodne i wyżynne.

CZAS TRWANIA – 5 profesjonalnie zorganizowanych dni polowań 2 x 1

POZIOM FIZYCZNY – łatwy

NAJLEPSZY CZAS – sezon wiosenny (maj – czerwiec), sezon jesienny (sierpień – wrzesień)

STATUS PRZYRODY – dzika, zwierzyna wolno –żyjąca, rdzenna

 

CHARAKTERYSTYKA PAKIETU

Manitoba jest przodującym miejscem w Ameryce Północnej jeśli chodzi o polowania na czarne niedźwiedzie, może się również poszczycić największymi trofeami oraz częstymi okazjami do spotkań z tymi zwierzętami. Współpracujemy z profesjonalistami, jest to polowanie na przynętę, co daje ekstremalne możliwości selektywności zwierząt oraz zapewnia oddanie etycznego strzału. Niesamowicie dużo wysiłku wkłada się w przygotowania przedsezonowe, jest to obserwacja terenu, wycinanie szlaków, poprawianie statywów i sprawdzanie fotopułapek. Populacje niedźwiedzi są zdrowe i niekiedy można spotkać 10 do 15 w ciągu jednego wieczoru. Musisz dobrze szacować swój strzał gdyż zwierzęta mają rekordowe rozmiary: około 6-7 stóp i ważą ponad 500 funtów. Dokładamy wszelkich starań aby strategicznie rozmieścić myśliwych na najbardziej aktywnych stanowiskach, gdzie często można również spotkać dziki.

Jest to wyjątkowy teren, a zatem polowania oferowane i wiosną i jesienią są wyjątkowe. . Ciężko sobie odmówić polowania w czasie wiosennej rui, gdzie można się natknąć na ogromne niedźwiedzie a także połączyć polowanie z łowieniem sandaczy i innych ryb słodkowodnych. Jesienią natomiast, po ścięciu jagód, warunki są niesamowite – chłodniejsza pogoda, brak insektów kolory jesienne, a także ptactwo z wyżyn (2 tydzień września) oraz ptactwo wodne (4 tydzień września), dodatkowo można polować na kojoty. Myśliwi zatrzymują się w wygodnym wiejskim gospodarstwie, które może pomieścić 4-5 osób, mile widziane są osoby towarzyszące. Od początku do końca, ten pakiet jest tak skomponowany aby dostarczyć zabawy i przyjemności. Jeśli marzysz o wyjątkowym doświadczeniu polowania na czarnego niedźwiedzia, te miejsce spełni Twoje oczekiwania, co potwierdzą nasi klienci, którzy wielokrotnie tutaj wracają.

CENNIK

 • wiosenne i jesienne polowanie na niedźwiedzie, 5 dni z przewodnikiem, 2 wyjścia, 1 x niedźwiedź czarny, maj- czerwiec lub sierpień – wrzesień = 5500USD
 • jesienne polowanie na niedźwiedzia + ptactwo wodne/wyżynne, 5 dni z przewodnikiem, 2 wyjścia dziennie – wrzesień = 6900 USD

 

CENA ZAWIERA:

 • odbiór z lotniska, oraz dowóz na lotnisko,
 • wszystkie posiłki i noclegi podczas polowania
 • profesjonalnego, lokalnego przewodnika
 • wypożyczenie karabinu i amunicji na czas polowania
 • dodatkowa możliwości polowania na kojota
 • podstawowe przygotowanie mięsa, trofeum czaszki oraz skóry przygotowane do preparacji

CENA NIE ZAWIERA

 • 5 % podatku rządowego
 • podróży do miasta docelowego w Winnipeg, Manitoba
 • posiłków oraz zakwaterowania przed i po polowaniu
 • licencji łowieckich dla nierezydentów, opłaty za niedźwiedzie
 • amunicji podczas strzelania ze skrzydła
 • eksportu trofeów
 • napiwków dla personelu
 • czarterów wędkarskich, turystyki, zakupów o charakterze osobistym

DODATKOWE INFORMACJE

 • dodatkowy dzień polowania: 600 USD/ dzień (w zależności od sezonu)
 • pobyt obserwatora: 200 USD/dzień
 • półdniowe lub całodniowe czartery wędkarskie 300USD/ 500 USD za łódź (2 wędkarzy)
 • licencja na niedźwiedzia dla nierezydentów – 335 USD
 • licencja na ptactwo – 170 USD
 • licencja na wędkowanie – 65 USD
 • licencja na kojoty – w zestawie z niedźwiedziem

MIASTO DOCELOWE

Myśliwi mogą sami dostać się do domku lub proszeni są o przybycie na międzynarodowe lotnisko Winnipeg, gdzie zostaną powitani przez personel domku. Teren łowiecki jest położony około 1- 2 godzin jazdy na północ i wschód od Winnipeg.

SUGESTIE DOTYCZĄCE PODRÓŻY

Winnipeg jest łatwo osiągalne przez większość północnoamerykańskich linii lotniczych, połączenia z głównych lotnisk w Kanadzie i USA

TRANSFERY LOTNISKOWE

Transfer lotniskowy jest dostępny i zawarty w pakiecie.

INFORMACJE SPECJALNE:

Wymagany jest ważny paszport oraz brak wykroczeń kryminalnych.

 

TYPOWY DZIEŃ I TAKTYKA

Możesz albo uzyskać wskazówki dotyczące dojazdu albo zostać powitany przez nasz personel i dowieziony do miejsca pobytu, korzystając z transferu w obie strony. W zależności od godziny przybycia, priorytetem jest uzyskanie licencji oraz potrzebnej dokumentacji, a jeśli czas pozwoli wieczorne polowanie na niedźwiedzie w dniu przyjazdu. W przeciwnym razie, rozpakuj się, przestrzel broń, zjedź smaczny obiad i zrelaksuj się. O ile fotopułapki nie zarejestrują aktywności konkretnego niedźwiedzia rano, polowanie zaczyna się od południa i trwa do wieczora. Dzień zaczyna się od obfitego śniadania. Pakiety to zazwyczaj 5 dni polowania, z czego każde wyjście to 8 – 10 godzin na stanowisku. Myśliwi udają się do stanowisk z przynętą wskazanych przez swojego przewodnika, przygotowują się i mogą cieszyć się magią, która może wydarzyć się w niedźwiedzim lesie.

Stanowiska to zwykle dwuosobowe stojaki, o długości 12 do 13 stóp z szyną strzelecką i miejscem na plecak lub broń. Jest też miejsce dla obserwatora lub kamerzysty. Przynęty są zwykle w zasięgu łuku, a 55-galonowe beczki stanowią punkt odniesienia do oceny trofeowego niedźwiedzia. Jest ciężko je oszacować i wymaga to praktyki aż zobaczymy prawdziwego potwora. Polowanie kontynuujemy do zmroku lub aż do sukcesu. Wiosną można łowić duże sandacze oraz ryby słodkowodne, a jesienią polować na kojoty oraz ptactwo. Wieczorem  zrelaksuj się, wymieniając historiami przy kolacji, koktajlach i ognisku.

KLIMAT I KRAJOBRAZ

Region Interlake w centralnej Manitobie jest między dwoma dużymi jeziorami śródlądowymi. Jest to piękny krajobraz i obrzeża lasu, gdzie prerie ustępują lasom borealnym. Ostatnie pola zbożowe i pastwiska ciągną się na północ do tundry. Lasy składają się głownie z topoli, osiki i brzozy oraz sosny zwyczajnej i świerka czarnego. Wraz z niedźwiedziami ten teren dzielą: jelenie, łosie, kojoty, bobry, ptactwo, żurawie, węże Gartnera oraz cietrzew

Polowanie odbywa się południa do zmroku. W sezonie wiosennym, dni są długie, wieczory gorące, drzewa bez liści, nie ma też przyjemnego wiatru, możesz się spodziewać owadów. Jesienią liście zaczynają żółknąć, wieczory ochładzają się, warunki są przyjemne, rzadko temperatura spada poniżej zera. Po więcej informacji zachęcamy do zapoznania się z sekcją „klimat” na Wikipedii, gdzie można znaleźć każde miasto na świecie.

 

POSIŁKI I ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie to wygodne domki na terenach wiejskich, w łowiskach. Każdy ma przestrzeń dla siebie, jest kilka sypialni i łazienek dla myśliwych. W domkach jest Wi-Fi, telewizja, działają telefony – można pozostać w kontakcie i odpocząć. Domki utrzymane są w czystości, na zewnątrz są ogrzewane garaże do przechowania sprzętu, oraz zabłoconych ubrań. Na podwórku jest też strzelnica, więc można się zsynchronizować ze swoją bronią. Jest w pełni wyposażona kuchnia, kucharz oraz sprzątanie. Możesz się zrelaksować na polu golfowym, a wieczorem przy ognisku i w wannie z hydromasażem. Myśliwi otrzymują 3 posiłki dziennie, przekąski dostępne są o każdej porze. Śniadania są obfite, zawierają bekon, jajka, naleśniki, tosty, placki ziemniaczane. Można przygotować lunchbox i przekąski. Dania obiadowe to na przykład: steki, pieczone indyki, szynka miodowa, chili, ziemniaczki, zupy, sałatki, desery.

 

SUGESTIE DOTYCZĄCE SPRZĘTU

To polowanie wymaga jedynie podstawowego sprzętu. Lekki plecach, odzież warstwowa, lekka kurtka, cienkie rękawiczki, czapka, lornetka, dalmierz, łuk, kusza, broń, wygodne buty wodoodporne, odzież przeciwdeszczowa, latarka czołowa. Sprzęt wędkarski, okulary ochronne oraz ochrona słuchu polecane przy polowaniu na ptactwo. W okresie jesiennym jest wymagana pomarańcza myśliwska.